Vasas Akadémia/A - SZOMBATHELYI KA „ A ” 76:64 (12:17; 20:23; 21:12; 23:12)

ˇBˇ csoport, csoportmeccs

SZOKA: Gosztola Gábor 3, Sipos Mátyás 13, Sövegjártó Ábel (-), Krepli Richárd (-), Varga Árpád 6, Kenéz Csaba 12, Rédei Péter 12, Földes Zalán 4, Nárai Gergely 7, Kiss Csongor 6, Pajor Máté (-), Varga Benedek 1.

Edző: Váradiné Szarka Ildikó, Simon Bence, Biró Zsófia

Magyar Zoltán, a Vasas Akadémia edzője: "Az elején egy kicsit belealudtunk a mérkőzésbe, de ez már-már Vasas hagyomány, hogy a döntőket és a fontosabb meccseket rosszul kezdjük. Szerencsére a második félidőben belelendültünk, és egy jó mérkőzésen sikerült legyőznünk a jól játszó ellenfelünket. Gratulálok a fiúknak!"

Váradiné Szarka Ildikó, a SzOKA edzője: "Gratulálok a Vasasnak elsősorban, de a saját csapatomat is dicséret illeti. Amíg az ellenfél fizikai fölényét és agresszivitását ellensúlyozni tudtuk, addig partiban tudunk maradni."

SZOMBATHELYI KA „A” - Dávid Kornál KA „A” 59:88 (24:28; 12:18; 18:19; 5:23)

SZOKA: Gosztola Gábor 9, Sipos Mátyás 9, Sövegjártó Ábel 4, Varga Árpád 8, Zelkó István (-) Kenéz Csaba 10, Rédei Péter 3, Nárai Gergely 8, Viniczay Mátyás 5, Kiss Csongor 2, Pajor Máté 1, Varga Benedek (-).

Váradiné Szarka Ildikó, a SzOKA edzője: "Jól küzdöttünk a mérkőzés háromnegyed részében a magassági fölényben lévő Székesfehérvár ellen. Utána elfáradtunk és már nem abból kosárlabdáztunk, amiből tudtunk. Gratulálok az Albacompnak."

Szigetvári Zoltán, a Dávid Kornál KA edzője: "Nehezen indult a mérkőzés egy picit bent maradtunk az öltözőben. De aztán a fiúk felébredtek és azt játszották, amit tudnak, vagy amit elvárok tőlük. A második félidő egy kicsit jobb volt. Úgyhogy remélem egyre jobb és jobb lesz, bízom benne, hogy ez már nem fordul elő. Gratulálok az ellenfélnek."

Budapesti Honvéd - SZOMBATHELYI KA „ A ” 67:82 (17:23; 18:10; 19:21; 13:28)

SZOKA: Gosztola Gábor 2, Sipos Mátyás 2, Sövegjártó Ábel 3/3, Krepli Richárd (-), Varga Árpád 11, Kenéz Csaba 15, Rédei Péter 25, Nárai Gergely 14, Viniczay Mátyás (-), Kiss Csongor 10, Pajor Máté (-), Varga Benedek (-).

Losonczy Dániel, a Budapest Honvéd edzője : "Sajnos az egész éves problémáinkat az országos nyolcas döntőben sem tudtuk kiküszöbölni. Páran nem érezték át a döntő jelentőségét. Gratulálok a Szombathelynek!"

Váradiné Szarka Ildikó, a SzOKA edzője: "Gratulálok a csapatomnak! Megérdemeltük a győzelmet. Voltak ugyan hullámvölgyek, de már azt játszottuk, amit tudunk."

SZOMBATHELYI KA „A” - Soproni Sportiskola „A” 61:63 (15:23; 12:12; 16:10; 18:18)

Keresztjáték

SZOKA: Gosztola Gábor 4, Sipos Mátyás 5/3, Sövegjártó Ábel 6, Krepli Richárd 2, Varga Árpád 2, Kenéz Csaba 15, Rédei Péter 13, Földes Zalán (-), Nárai Gergely 14/3, Kiss Csongor (-), Pajor Máté (-), Varga Benedek (-).

Váradiné Szarka Ildikó, a SzOKA edzője: "Gratulálok a csapatomnak, nagyszerűen küzdöttek, de azt meg kell tanulniuk, hogy a két játékvezető is hozzátartozik egy kosárlabda mérkőzéshez. Gratulálok a Sopronnak!"

Bali Ádám, a Sopron edzője: "Büszke vagyok a srácokra, hogy a tegnapi vereség után fel tudtak állni, és megmutatták azt, hogy hogyan kell tiszta szívvel küzdeni. A Szombathelytől sajnos kétszer is kikaptunk az alapszakaszban, de amikor a legjobban kellett oda tudtuk tenni magunkat. Gratulálok a csapatomnak!"

SZOMBATHELYI KA „A” - Budapesti Honvéd 86:53 (18:10; 22:17; 27:16; 19:10)

7. helyért

SZOKA: Gosztola Gábor 15, Sipos Mátyás 10, Sövegjártó Ábel 11, Varga Árpád 8, Zelkó István 2, Kenéz Csaba 3, Rédei Péter 6, Földes Zalán 2, Nárai Gergely 16, Viniczay Mátyás 4, Kiss Csongor 3, Varga Benedek 6.

Váradiné Szarka Ildikó, a SzOKA edzője: "Gratulálok a csapatomnak az egész tornán nyújtott teljesítményéhez, büszke vagyok rájuk."

Losonczy Dániel, a Hovéd edzője: "Védekezés nélkül nem lehet mérkőzést nyerni. Gratulálok a Szombathelynek."

Kenéz Csaba, a szombathelyi csapat legjobbja

Serdülő főtábla 4. forduló

2016. május 07-08.

Sopron, Novomatic Aréna

SZOMBATHELYI KA „ A ” - Soproni SI „A” 71:70 (25:21; 18:18; 11:20; 17:11)

Csapat: Gosztola Gábor 4, Sipos Mátyás 8, Sövegjártó Ábel 4, Krepli Richárd (-), Varga Árpád 4, Kenéz Csaba 19, Rédei Péter 10, Földes Zalán 2, Nárai Gergely 12, Kiss Csongor 4, Pajor Máté (-), Varga Benedek 4.

SZOMBATHELYI KA „A”   - Szolnok  VSI „A”       76:58         (23:13, 24:17, 15:14, 14:14)

Gosztola Gábor 2, Sipos Mátyás 6, Sövegjártó Ábel 9/3, Varga Árpád 7, Zelkó István (-) Kenéz Csaba 16, Rédei Péter 9, Földes Zalán 3, Nárai Gergely 10, Kiss Csongor 7, Pajor Máté 1, Varga Benedek 5.

SZEDEÁK „A”- SZOMBATHELYI KA „A” 57:68 (17:19; 12:13; 17:15; 11:21)

Csapat: Gosztola Gábor 6, Sipos Mátyás 9, Sövegjártó Ábel 2, Krepli Richárd (-), Varga Árpád 4, Kenéz Csaba 9/3, Rédei Péter 16/6, Földes Zalán (-), Nárai Gergely 16, Kiss Csongor 5, Pajor Máté, Varga Benedek 1.

A múltkori forduló után, elemeztük hibáinkat, sokat dolgoztunk ezért a sikerért.

Az első mérkőzésen fej-fej mellett haladtak a csapatok, de a 3. negyedben volt egy kis megingásunk. aztán rendeztük sorainkat és nem adtuk fel, annak ellenére, hogy a Sopron 2 perccel a vége előtt 7 ponttal vezetett, nagy akarattal és küzdelemmel, jó koncentrációval, megnyertük a mérkőzést.

A Szolnok elleni mérkőzést jól kezdtük, de a második félidőben kissé szétesett a játékunk, az első mérkőzés fáradtsága után, de hoztuk a győzelmet.

A 3. mérkőzésen, azzal a szegedi csapattal játszottunk, amelyiket a 2. fordulóban Szegeden már legyőztünk. Tudtuk, hogy küzdelmes mérkőzés lesz, a saját játékunkkal és jó védekezéssel sikerülhet legyőzni ellenfelünket. Sok pontatlansággal, kapkodva játszottunk, de a döntő szituációkban mindig volt olyan játékos, aki átlendítette a csapatot a nehézségeken, egy jó védekezéssel, szervezéssel, vagy egy jó döntéssel.

Nagyon büszkék vagyunk a csapatunkra, rengeteg munka van a fiúkban. Egész évben fegyelmezetten és kitartó munkával érték el, hogy most az országos döntőn is felmérhessék tudásukat.

Külön öröm, hogy a Szombathelyi Fiú Kosárlabda Akadémia, minden korosztályban eljutott az országos döntőkre. ( U20, U18, U16, U 14), ezenkívül az U 12-es csapat is ott lesz az Országos Jamboreen.

Serdülő főtábla 3. forduló

2016. április 16-17.

SZOMBATHELYI KA „ A ” -Dávid Kornél KA 79:84 (22:28; 15:14; 15:18; 27:24)

Szombathely, Nagy Lajos Gimnázium

Csapat: Gosztola Gábor 4, Sipos Mátyás 8, Sövegjártó Ábel 7/3, Zelkó István, Varga Árpád 7,

Kenéz Csaba 20/3, Rédei Péter 12, Földes Zalán 4, Nárai Gergely 13, Kiss Csongor 4, Pajor

Máté (-), Varga Benedek (-). Edző: Váradiné Szarka Ildikó, Simon Bence

Zsíros Akadémia Kőbánya „ A ”  – SZOMBATHELYI KA „A” 83:81  (19:18, 21:14, 24:25, 19:24)

Gosztola Gábor 4, Sipos Mátyás 11/3, Sövegjártó Ábel 4, Krepli Richárd (-), Varga Árpád 6,

Kenéz Csaba 26, Rédei Péter 5/3, Földes Zalán 2, Nárai Gergely 22, Kiss Csongor 3, Varga

Benedek (-), Szabó Milán. Edző: Váradiné Szarka Ildikó, Simon Bence

SZOMBATHELYI KA „ A ” -VASAS Akadémia 79:98 (22:23; 25:25; 12:26; 20:24)

Csapat: Gosztola Gábor (-), Sipos Mátyás 11/3, Sövegjártó Ábel 8/3, Krepli Richárd 3, Varga

Árpád 2, Zelkó István 4, Kenéz Csaba 26/9, Földes Zalán 6, Nárai Gergely 17, Pajor Máté (-

),Varga Benedek 2, Szabó Milán (-). Edző: Váradiné Szarka Ildikó, Simon Bence

Váradiné Szarka Ildikó: Nagyon készültünk, erre a tornára is, a fiúk keményen dolgoztak a felkészülés idején. Az első mérkőzésünket az ősszel még közel 40 ponttal jobb Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia ellen játszottuk. A fizikálisan és magassági fölényben lévő csapat ellen, végig fej- fej mellett haladtunk. Sajnos minimális vereséget szenvedtünk, de minden dicséret megilleti a srácokat.

A második mérkőzésünkön, látszott, hogy sokat kivett belőlünk az első mérkőzés, de végig küzdve minimális vereséget szenvedtünk.

A harmadik mérkőzésen nem mi voltunk az esélyesek, az első félidőben még tudtuk tartani magunkat, de a második félidőben érvényesült a papírforma. Így első körben nem sikerült az országos döntőbe beverekedni magunkat, de 3 hét múlva mindent megteszünk azért, hogy ott legyünk a legjobb nyolc csapat között.

Serdülő főtábla 2. forduló

Szeged, Deák Ferenc Gimnázium

2016. március 19-20.

SZOMBATHELYI KA „A” - Dombóvári KS  74:69 (19:20; 25:13; 17:18; 13:18)

Csapat: Gosztola Gábor 9, Sipos Mátyás 6, Sövegjártó Ábel 8, Zelkó István (-), Varga Árpád 2, Kenéz Csaba 14/3, Rédei Péter 10, Nárai Gergely 13, Kiss Csongor 2, Pajor Máté 2, Varga Benedek 8, Szabó Milán (-) Edző: Váradiné Szarka Ildikó, Simon Bence

Nagyon kemény felkészülés után érkeztünk Szegedre. Az első mérkőzésen nagyon rossz százalékkal dobtunk mezőnyből és a büntetőket is, de végig fegyelmezett játékkal sikerült a nagyon jó formában játszó Dombóvárt megverni.

SZEDEÁK „A” - SZOMBATHELYI KA „A” 68:86  (15:18, 16:20, 21:20, 16:28)

Gosztola Gábor 9/3, Sipos Mátyás 5/3, Sövegjártó Ábel 13/3, , Krepli Richárd (-), Varga Árpád 10, Kenéz Csaba 20/3, Rédei Péter 2, Nárai Gergely 21, Kiss Csongor 6, Pajor Máté (-), Varga Benedek (-). Edző: Váradiné Szarka Ildikó, Simon Bence

A második mérkőzésen, sokkal higgadtabban és pontosabban kosárlabdáztunk, az utolsó negyedben pedig fizikálisan is leléptük a Szegedet.

SZOMBATHELYI KA „A”  - Kiss Lenke KS 70:67 (7:21; 20:112; 25:17; 18:13)

Csapat: Gosztola Gábor (-), Sipos Mátyás 6, Sövegjártó Ábel 5, Varga Árpád 6, Kenéz Csaba 26/9, Rédei Péter 6, Nárai Gergely 8, Viniczay Mátyás (-),  Kiss Csongor 10, Pajor Máté (-),Varga Benedek 3. Edző: Váradiné Szarka Ildikó, Simon Bence

Az utolsó mérkőzésen a magasabb és fizikálisan erősebb ellenfelünk, már 21 ponttal is vezetett ellenünk, de nagyon okos játékkal és védekezéssel sikerült megfordítanunk a mérkőzést. Dicséret illeti a fiúkat, nagy lelkesedéssel és hittel győzelmet arattunk.

A tornáról a fotók ide klikkelve nézhetőek meg!

Elsőként végeztünk a csoportunkban, ami azt jelenti, hogy a legjobb 12 csapat között vagyunk.

Továbbra is sokat kell dolgoznunk, ha a legjobb nyolc között szeretnénk maradni. Köszönet a csapatot végig támogató szülői gárdának.