U14: Hibátlanul kezdte a SZOKA a főtáblát

2017. december 20., 09:30
A Vasas, a Dávid Kornél Akadémia és a MAFC sem bírt a szombathelyiekkel.

Serdülő főtábla 1. forduló

Szombathely, 2017. december 16-17.

Szombathelyi SI KA U14 „A” - Vasas Akadémia/B 94:54 (26:17; 22:13; 34:10; 12:14)

SZOKA: Kenéz Szabolcs 4, Németh Benjamin 13, Arnóczi Áron 13, Kovács Levente 8, Ökrös Márk
(-), Hanzen Dániel (-), Hansági Kristóf 6, Németh Bálint 12, Büki Lóránt 12, Geröly Márton 13/3,
Ács Olivér 13, Garger Zorán (-). Edző: Váradiné Szarka Ildikó, Bakon Csaba

Dávid Kornél KA/A - Szombathelyi SI KA U14 „A” 68:77 (17:17; 11:19; 27:16; 13:24)
SZOKA: Németh Benjamin (-), Arnóczi Áron 4, Kovács Levente 6, Hansági Kristóf 2, Németh
Bálint 7, Büki Lóránt 2, Geröly Márton 15/6, Gönczöl Bendegúz 2, Ács Olivér 35, Németh Balázs,
Kapui András (-), Garger Zorán 4. Edző: Váradiné Szarka Ildikó, Bakon Csaba

Szombathelyi SI KA U14 „A” - MAFC/A 74:68 (9:23; 26:14; 21:14; 18:17)

SZOKA: Németh Benjamin 8, Arnóczi Áron 5, Kovács Levente 3, Hanzen Dániel (-), Hansági
Kristóf (-), Németh Bálint 5/3, Büki Lóránt 23, Geröly Márton 3, Gönczöl Bendegúz (-), Ács Olivér
23, Németh Balázs (-), Garger Zorán 4. Edző: Váradiné Szarka Ildikó, Bakon Csaba

Váradiné Szarka Ildikó: Nehéz csoportba kerültünk, három azonos erősségű csapat vívott kemény mérkőzéseket, a Vasas Akadémia/ B csapata 2005-ös játékosokból állt. Az első mérkőzésen nálunk is sok szerepet kaptak a fiatalabbak.

A második mérkőzésen az DKKA/A csapata ellen játszottunk, akikkel már találkoztunk az
alapszakaszban is. Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, az első félidőben fej-fej mellett haladtak a
csapatok. A szünet után ellenfelünk kezdett jobban, de nem omlottak össze a fiúk és jó védekezéssel és fegyelmezett játékkal megnyertük a mérkőzést. A MAFC csak hosszabbításban tudta legyőzni a DKKA csapatát, készültünk arra, hogy ez is nagy
csata lesz.

Rosszul kezdtük az első negyedet, de a másodikban nagy szívvel és jó játékkal feljöttünk
ellenfelünkre. Ezen a mérkőzésen a szünet után mi játszottunk eredményesebben és a meccs végéig kitartottunk.

Nagy dicséret illeti a fiúkat, mert mentalitásban, akaraterőben és fejben is nagy fejlődést mutatnak.
Most egy kis aktív pihenéssel zárjuk le az évet, hogy az előttünk álló sok munkára felkészültek