Már az első negyedben 10 pontos vezetést szorgoskodott össze a SZOKA.

2017.03.11.

SZOKA Szombathelyi SI – Budapesti Honvéd „A” 95:89 (24:23, 25:19, 24:24, 22:23)

Vezette: Németh András, Tóth Kálmán

SZOKA Szombathelyi SI: Friedl K. 4, Kenéz Cs. 18, Verasztó P. 32/3, Gyuk Zs. 18/3, Dokmanovic M. 16, cs.: Bogár A. 2, Sövegjártó Á. 0, Nárai G. 0, Rédei P. 2, Pásztor M. 0, Szabó B. 0, Kiss Cs 3/3, edző: Váradi Attila, Gábor Máté

Jó védekezéssel kezdett a szombathelyi csapat, melynek eredményeként gyors támadásokat vezetve, nyolc perc alatt 16:6 arányú vezetést szerzett. Ezután egy kétperces rövidzárlat következett és a negyed végére mindössze egy pont maradt az előnyből. A második félidőben jobbára a vendégek vezettek néhány ponttal, csak a nagyszünet előtt sikerült a hazaiaknak visszavenni a vezetést. A második félidőben már a házigazdák akarata érvényesült, többször vezettek 8-10 ponttal is, de a jól küzdő vendégek mindig felzárkóztak, sőt három perccel a lefújás előtt kiegyenlítettek. Az időkérést követően a Sportiskolásoknak sikerült rendezni soraikat és a végjátékban megszerezni a győzelmet.