U16: Nyolc között vannak Dokmanovicék

2017. augusztus 15., 22:31
Verasztó ezúttal kezdő volt. A britek jönnek a sorban.

A szlovákok elleni siker után, ma este Bosznia-Hercegovina ellen játszotta utolsó, sorsdöntő csoportmeccsét a magyar fiú U16-os kosárlabda-válogatott a szófiai, B-divíziós Európa-bajnokságon.

A kezdésnél fej-fej mellett haladt a két együttes, hol egyik, hol másik gárda vezetett, tíz perc után 16-18 volt az állás. A folytatásban leszakadtunk ellenfelünktől, gyengén dobtunk, és a félidőre tízpontos hátrányba kerültünk.

A szünetben rendezni tudta a sorokat Váradi Attila, varázsütésre megváltozott a játék képe. Fiai egy 10-1-es szériával visszajöttek a meccsbe. A slusszpoén a negyedik negyedre maradt. Elkezdtek ülni Pallaiék dobásai, és egy 17-3-as periódussal a magunk javára fordítottuk a találkozót, és elképesztő hajrával meg is nyertük azt.

Váradi Attila együttese 4 győzelemmel és 1 vereséggel, Csehország mögött másodikként jutott tovább a legjobb nyolc közé. Holnap szünnap következik, a mieink csütörtökön Nagy-Britannia ellen folytatják.

Magyarország U16 – Bosznia-Hercegovina U16 79–65 (16–18, 9–17, 22–17, 32–13)