U16: Tizenöt pontot szórtunk a Rátgéber Akadémiának

2016. november 27., 18:55
Hazai környezetben fogadtuk a pécsieket.

SZOKA Szombathelyi SI – Rátgéber Kosárlabda Akadémia 75:60 (22:18, 21:13, 14:13, 18:16)

Országos Kiemelt Kadett Bajnokság

Szombathely, Nagy Lajos Gimnázium

2016.11.27.

Vezette: Dr. Magyari Tibor, Polyák Máté

SZOKA Szombathelyi SI: Friedl K. 7, Kenéz Cs. 4, Verasztó P. 31/15, Gyuk Zs. 10, Dokmanovic M. 7, cs.: Nárai G. 5, Bogár A. 5/3, Sövegjártó Á. 0, Rédei P. 2, Szabó B. 1, Pásztor M. 2, Gosztola G. 1, edző: Váradi Attila, Gábor Máté

A pécsi mérkőzésen magabiztosan nyertek a szombathelyiek, de a visszavágóra egy megerősített csapattal érkeztek a baranyaiak. Egy montenegrói hátvédet igazoltak, ezzel az amúgy is jó szerkezetű csapat, még ütőképesebbé vált. Az első félidőben a szombathelyiek jó védekezésüknek és fegyelmezett támadásuknak köszönhetően, fokozatosan növelték előnyüket, így a szünetben 14 pontos előnnyel várhatták a folytatást. A második félidőben a támadások vezetésében már többet hibáztak a házigazdák, de stabil védekezésüknek köszönhetően, megőrizték előnyüket és küzdelmes, kemény mérkőzésen megérdemelt győzelmet arattak.